Bugun...


Makine İhtisas OSB’den, kan bağışı desteği

Makine İhtisas OSB’den, kan bağışı desteği

Bölge bünyesinde bulunan yaklaşık bin çalışan, kampanya süresince kan vererek toplumsal sorumluluk projesine ortak olacak. Kan vermenin vücut sağlığının ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğunu belirten OSB yöneticileri, OSB bünyesinde bulunan tüm sanayi kuruluşların kan bağışı seferberliğine destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini söyledi.

“KAN BAĞIŞI EN ÖNCELİKLİ SORUMLULUK PROJESİ”
OSB yöneticileri yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Kan bağışı Türkiye'nin en öncelikli sosyal sorumluluk projelerinden birisi. Bünyemizde faaliyet gösteren katılımcı firmalarımızın da aynı duygusal ve milli görüşü paylaştığından hep birlikte kan bağışı seferberliği kampanyasına katılıyoruz. Böylesine anlamlı bir kampanyada taraf olmaktan da ayrıca mutluluk duyuyoruz. Sanayicilerimizin ve bölgemizde çalışan her kademedeki kardeşlerimizin duyarlılığı bizleri fevkalade mutlu etmiştir. Biz bir kere daha gördük ki bu ulusun her bireyi gerektiği takdirde bu ülke için kanının son damlasını verecek kadar asil bir duruş ve varlık sergilemiştir.”

“KAN BAĞIŞI YAŞAM İÇİN YAPILAN BİR ARMAĞANDIR”
Kızılay Şube Başkanı da bu katılımdan dolayı son derece memnun olduklarını belirtirken; “Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetiminin göstermiş olduğu güzel örneğin diğer kurumlara da emsal teşkil edeceğini düşünüyoruz ve bu vesile ile kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Kan bağışı yaşam için yapılan bir armağandır. Ülkemizde her yıl 2 milyona yakın kan ihtiyacı var. Bu ihtiyaç çoğunlukla hastaların yakınlarından ve acil durumda sağlanabilmektedir. Kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Vatandaşlarımız yılda üç kez kan bağışı yapabilir. Sağlıklı kişilerin yılda en az 2 kez kan bağışı yapmasıyla ülke ihtiyacı karşılanabilmektedir. Ancak düzenli olarak kan bağışlayan kişi sayısı çok azdır. Herşeyin ötesinde eşsiz bir bağış olan kan bağışı, hastalarımız için yerine başka bir şey konulmayan bir hediyedir. Bizler de bağışçılarımıza minnet duyuyoruz. Bu güzel katılımın tüm kurum ve kuruluşlara örnek olmasını dileriz” dedi.
Bu haber 562 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI